הודעות -בדבר הודעות כוזבות

02.08.12

זהירות - סוג חדש של הונאת הגירה - טלפנוית

רשויות ההגירה עדכנו על מספר מקרים שדווחו ע'י מועמדים להגירה להונאה טלפונית.

המתחזים מתקשרים למועמדים בהליכי ההגירה השונים, ומציגים עצמם כנציגים של רשות ההגירה USCIS. במהלך השיחה הם מצלחים למסור מספר פרטים מזהים על המועמד ובכך לרכוש את אמונו. לאחר מכן, הם ממשיכים וטוענים כי, ישנה בעיה עם טופס או מסך שהוגש לצורך ההליך, ועל מנת שניתן יהיה להתקדם ולטפל בבקשתם, דורשים להעביר תשלום של מאות דולרים לאדם פרטי, דרך שירותי וסטר יוניון.

שימו לב, כי לרוב, רשויות ההגירה לא מדווחות למועמדים על תקלות או בעיות בבקשתם, טלפונית, אלא במכתב רשמי.  בנוסף, לעולם לא תדרשו על ידי רשויות ההגירה לבצע תשלום לא דרך גורם לא רשמי - כגון  אדם פרטי ווסטר יוניון.

במידה והינכם נמצאים בהליך עם USCIS ונתקלתם או נפלתם קורבן לשיחות טלפון מהסוג המתואר, יש לדווח על כך לגורמים אמרקאים רישמיים, כגון: שגרירות, משרד החוץ  האמרקאי וכו'.

 

25.03.2012

היזהרו מהודעות כוזבות המודיעות על זכייה בהגרלת הגרין קארד שנשלחות בדוא"ל

האביב הגיע ואיתו התופעה המטרידה שנפוצה בשנים אחרונות,  משלוח מסיבי של הודעות אימייל כוזבות בידי רמאים, בשיטת "העוקץ הניגרי".

גורמים שאין להם שום קשר ל State Department או רשויות אמרקאיות כלשהן, תוך התחזות, שולחים מיילים מפוברקים על זכיה בהגרלת הגרין קארד (DV) לאנשים תמימים, וזאת בכדי להוציא מהם כספים במרמה. הודעות מהסוג זה לרוב כוללות דרישות תשלום עבור קבלת מסמכי זכיה או ויזות.   

(דוגמאות למיילים ניתן למצוא כאן )

משרד החוץ האמרקאי הוציא הודעה רשמית המזהירה את הציבור בפני אימיילים כוזבים שנשלחים למועמדים להגרלת הגרין קארד.
להלן כמה דגשים שיעזרו לאבחן באם מדובר בהודעה רשמית מטעם הרשויות או הודעה כוזבת:

 בגוף ההודעה מופיעה דרישת תשלום לגורם שאינו רשויות ארה"ב. במקרים כאלו מופיעה כתובת בנק או Western Union של אדם כלשהו לביצוע העברה כספית כביכול בתמורה למתן גרין קארד או ויזה. תשלום לגורם שלא מצויין כממשלתי, משמעו תשלום כוזב.

להלן  כמה דגשים שיעזרו לאבחן באם מדובר בהודעה רשמית מטעם הרשויות או הודעה כוזבת:

-סיומת הדומיין ".gov" – הינה הסיומת הרשמית של אתרי ממשל. שימו לב כי אימיילים שאינם כוללים את הסיומת,   צריכים להיחשב חשודים.

-היזהרו מאתרים ואימיילים אשר מנסים להסוות את עצם לרישמיים על ידי הוספת באנרים ותמונות של סימלי ארה"ב  כדוגמת: דגל ארה"ב, תמונות הבית הלבן ופסל החרות.

-בגוף ההודעה מופיעה דרישת תשלום לגורם שאינו רשויות ארה"ב. במקרים כאלו מופיע כתובת בנק או Western Union של אדם כלשהו לביצוע העברה כספית, כביכול תמורה למתן גרין קארד או ויזה. תשלום לגורם שלא מצויין כממשלתי, משמעו תשלום שלא מתקבל אצל רשויות ארה"ב.

כאמור סימנים המובאים כאן, הם לבד, מספקים בכדי להבין כי מדובר ברמאות . בנוסף, כל אחד שנרשם בשנים האחרונות להגרלה דרך אתר ה State Department - המקום רשמי בו מבצעים את הגשת המועמדות, בוודאי זוכר  את הנוהל - הזוכים צריכים להיכנס לאתר עם קוד הרישום על מנת לבדוק באם זכו, ואין משלוח של הודעות זכיה.

במובן שאל את אצמך-

-אם לא נרשמת להגרלה ב Sate Department - איך זה שאני מקבל מהם הודעות ?

רשויות ההגירה בארה"ב לא מחלקות ויזות וגרין קארד באקראיות !

- למה מבקשים ממני  כסף עבור קבלת מסמכי זכיה שלי ?

השתתפות בהגרה לא עולה כסף וכך וכנ"ל גם הרישום להמשך ההליך.

- אם אני צריך לשלם כסף לרשויות ארה"ב, אז למה אני אמור להעביר את הכסף עם Wester Uniuon לאיזה אלמוני פלוני באנגליה (או מקום אחר) ?

כי אם היה מדובר בגוף אמריקאי ממשלתי לא היו מבקשים ממך תשלום בצורה זו!