חדשות

18.10.2017

הרישום להגרלת הגרין קארד DV 2019 נפתחה

הרישום להגרלת הגרין קארד השנתית נפתחה. עקב תקלות במערכת הממוחשבת כל הנרשמים בין התאריכים 3-10 לאוקטובר, צריכים לבצע את הרישום מחדש.

הרישום יהיה פתוח עד ליום רבעי בצהריים (Eastern Standard Time ) 22 לנובמבר 2017.

להלן לינק למערכת הרישום https://www.dvlottery.state.gov/(S(zyijnmrfek2aivixgcq0sik3))/default.aspx

 

19.06.2014

עשרת הדיברות למבקשי ויזת תייר

הקיץ הגיע, ואיתו תקופת החופשות והנסיעות בפתח. רבים מנצלים את חודשי הקיץ הארוכים ואת תקופת חגי תשרי לנסיעה לארצות הברית.

למרות השמועות הרבות שמסתובבות ברחבי הרשת, ביטול החובה לויזה לארה"ב לאזרחי ישראל, נראה רחוק מהאופק, וכל החפץ להגיע לארה"ב בין אם לצורך ביקור תיירותי ובין אם לביקור עסקי חייב בהוצאת אשרה.

לקראת ה"עונה החמה" של הבקשות לויזה, החלטנו לרכז עבורכם מספר טיפים שיכינו אתכם לקראת הצפוי ויקלו עליכם בהכנות.

 1. הקדימו לטפל בבקשתכם - לרבים מאיתנו הליך הבקשה והראיון בשגרירות עלול להיתפס כארוך ומייגע, ולכן לא מעטים יעדיפו לדחות את הטיפול בו לרגע האחרון.
 2. כאן המקום להדגיש- אל תדחו. מילוי הטפסים, רישום במערכת ותשלום האגרות מצריך זמן, בייחוד כאשר מדובר במספר בני משפחה.לשגרירות והקונסוליה יש מספר תורים מוגבל ליום ולא מעט מבקשי אשרה (בייחוד בחודשי הקיץ) ואם ניקח בחשבון גם עיכובים בלתי צפויים שעלולים לצוץ, לכן כדאי להמנע מלחץ מיותר. רצוי להתחיל את ההגשה לא מאוחר מחודש וחצי לפני מועד הנסיעה המתוכנן.
 3. אל תתפתו להבטחות שווא – זכרו כי השגרירות ארה"ב  בת"א והקונסוליה האמריקאית בירושלים, הינם הגורמים הרשמיים היחידים שמוסמכים בארץ לאשר / להנפיק לכם את האשרה. אנשים / גורמים מלבד הגורמים שהוזכרו לעיל שטוענים כי הינם בעלי קשרים / הסמכות או השפעה בשגרירות ו"יסדרו" לכם את הויזה המיוחלת, הינם רמאים.
 4. אל תזלזלו במילוי הטפסים – טרם קביעת מועד לראיון, עליכם למלא טופס פרטים אישיים ds-160 עבור כל מועמד לויזה. זהו טופס אלקטרוני המציג שאלות אישיות בהתאם לכל מועמד והאשרה המבוקשת, בסיום המילוי יתקבל אישור עם ברקוד. עליכם להביא את הדף איתכם לראיון, קונסול/ית המראיין יסרוק את הברקוד לקבלת כל פרטי המידע שמסרתם.
 5. לא למסור מידע כוזב – אולי יש בסביבתכם אנשים שמחלקים בנדיבות עצות אחיתופל בסגנון "תכתוב ... זה יגרום לך להיראות טוב" או "אל תכתוב להם שהיית לא חוקי...הם לא יודעים". ציון מידע שקרי או לא נכון בכוונה לגרום להטעיה וקבלת אשרה במרמה, עשוי להסתיים במקרה הטוב בסירוב לויזה ואף במקרים גרועים יותר בהרחקה מארה"ב. כנ"ל לגבי מסמכים, אל "תייצרו" מסמכים כוזבים ביחס לנכסים, לימודים, עבודה וכו'. 
 6. עקבו אחר ההוראות – חשוב מאוד לפעול לפי הנחיות ביחס למסמכי החובה שיש להביא לראיון, אי התאמה בפורמט המסמכים כגון תמונת פספורט נדרשת, או מחסור במסמך יהוה עיכוב הראיון  ו/או יצריך ביקור חוזר בשגרירות.
 7. הביאו אתכם מסמכים תומכים – קחו איתכם לראיון מסמכים / הוכחות למצבכם האישי, כלכלי, תעסוקה וכו'. לא תמיד המראיין/ת יבקש לראות הוכחות, אבל רצוי שיהיה עמכם, זה עשוי לסייע למראיין בהחלטה לגביכם. בעלי ידע רקע / השכלה טכנית – הביאו קורות חיים מפורטים (כולל מקומות עבודה ומוסדות השכלה ותחומי לימוד) למקרה ויוחלט שצריך להעביר אתכם בדיקת רקע בטחונית.
 8. השגרירות מעבירה את קורות החיים לבדיקה בארה"ב, ולא ניתן להנפיק לכם ויזה עד גמר הבידוק. הזמן הממוצע הרשמי לביצוע ההליך הוא בין 3-6 שבועות.
 9. תתכננו את ביקורכם בשגרירות – הקפידו להגיע ביום ובזמן למועד הנקוב. הכניסה לשגרירות מותנית בבדיקה בטחונית שעשויה לקחת מספר דקות. אין כניסה עם מכשירי סלולר, מכשירים אלקטרונים, תיקים וכו'. הקפידו להשאיר את הפרטים ברכב או בתאי הפקדה שמספקים (בתשלום) בתי העסק הסמוכים.
 10. תתאזרו בסבלנות – חרף המועד שנקבע לכם, עם כניסתכם לשגרירות תגלו שיש מספר לא מועט של אנשים הממתינים בתור לראיון. ההליך מורכב מ 3 שלבים: בשלב א' יבחנו אם יש ברשותכם הטפסים והמסמכים הרלוונטים, שלב ב' יקחו מכם טביעות אצבע, ובשלב האחרון יערך הראיון מול הקונסול/ית האמרקאי/ת.
 11. לא לנהוג בגסות – תהיו נחמדים, ברכו את המראיין ו J אף פעם לא מזיק. זכרו שגם מי שנמצא בצד השני של החלון הוא בן אדם, נימוס ואדיבות מצדכם מגדילים את הסיכוי לגיבוש דעה חיובית לגביכם. ללא קשר להחלטה שתתקבל בעניינכם, בשום פנים ואופן אין להרים את הקול או להשתולל, זה לא יסייע לכם באותו רגע או לעתיד.
 12. אל תהיו לחוצים – לא מדובר בראיון עבודה.אין צורך ל"הכין נאום" או להגיע לבושים בחליפה. עקבו אחר ההנחיות וענו על שאלות המראיין/ת.

בהצלחה ! 

 

 

28.05.14

לקראת שיא עונת הגשת בקשות לויזת תייר - היזהרו מאבטחות וסוכנים מפוקפקים.

עונת השיא לבקשות לויזת תייר לארה"ב מגיעה לשיאה, רבים המבקשים לערוך את חופשת הקיץ בארה"ב מגישים בקשות

לאשרת תייר בימים אלו.

לעורך כל השנה ניתן להיתקל בשלל הודעות אימייל כוזבות המבשרות זכיות באשרות וגרין קארד, עם בואו של הקיץ, ועליות בביקוש לויזה, ניתן

לראות עליה גם בכמות ניסיונות ומעשי מרמה שקשורים לבקשות לויזה.

אם בחרתם להיעזר בסוכנות/חברה וכו' לצורך מילוי טפסים וקביעת ראיון לויזה - חשוב שתבדקו שמדובר באדם/גוף מקצועי שמכיר את התהליכים, היזהרו אם מבטחים לכם דברים ש"נשמעים טוב מלהיות אמתיים", לאף גורם למעט השגרירות אין את הכוח לאשר את הויזה- אף אחד לא יכול להבטיח לכם קבלת ויזה, להיזהר מאנשים שמבטחים ש"יסדרו" לכם ויזה או מסמכים שיבטיחו את קבלתה, ואלו הטוענים שהם הגורם/סוכן הרשמי של השגרירות ועובדים מטעם השגרירות.

לאחרונה נתפס אדם שהפעיל חברה פרטית שמספקת שירותי ויזה, ש"עקץ" כ 700 מלקוחותיו, וגבה בכרטיס האשראי שלהם סכומים כפולים שהיו מיועדים לתשלום אגרת הויזה במערכת של השגרירות (ניתן לקרוא את הכתבה המלאה באתר YNET בלינק מטה). לכן חשוב מאוד להיות ערניים ולבדוק את אמינות נותן השרות.

 http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4521175,00.html 

 

27.05.2014

מספרי ויזה להגירה עדכניים ליוני 2014

 

Family-Sponsored All Chargeability Areas Except Those Listed        
F1 22MARC07        
F2A 01SMAY12        
F2B 01APR07        
F3 01OCT03        
F4 15DEC01 

 

22.04.2014

Homeland Security  שוקלים להגביל גירוש מהגרים לא חוקיים המתגוררים בארה"ב

 המזכיר של DHS ג'ייג'ונסון שוקל להגביל את גירושם של מהגרים ללא עבר פלילי, המתגוררים בארצות הברית באופן בלתי חוקי , כך  על דווח ע'י סוכנות ידיעות AP 

בהוראתו של הנשיא אובמה ,ג'ונסון עורך בדיקה מעמיקה של מדיניות הגירוש בארה"ב מהפן הפוליטי.השינוי הפוטנציאלי יוכל להגן על עשרות אלפי עולים כעת הוסר כל שנה אך ורק בגלל עבירות הגירה חוזרות ונשנות , כגון מחדש כניסה לארץ לאחר שגורש השינוי הפוטנציאלי יוכל להגן על עשרות אלפי עולים כעת הוסר כל שנה אך ורק בגלל עבירות הגירה חוזרות ונשנות , כגון מחדש כניסה לארץ לאחר שגורש          השינוי הפוטנציאלי יוכל להגן על עשרות אלפי מהגרים לא חוקיים השוהים כעת בארה"ב, ומגורשים כל שנה אך ורק בגלל עבירות הגירה חוזרות ונשנות.

הבדיקה של מדיניות הגירוש, מתרחשתב זמן שבו הנשיא אובמה זוכה לביקורת מתמידה מקבוצות תמיכה בהגירה לעצור את קצב פעולות הגירוש שנעשות בכל שנה.

"רפורמת ההגירה" המקיפה שהוגשה לסנאט בשנה שעברה נעצר בקונגרס, והם מצידם מסרבים לדון בחקיקה הקשורים להגירה , בטענה שלא ניתן לסמוך על הנשיא לאכוף את החוק . 

בינתיים, הדמוקרטים בקונגרס עושים פעולות של הרגע האחרון כדי לקבץ תמיכתם של כמה שיותר רפובליקנים לקבל את רפורמת חוקי ההגירה. 

 

17.04.2014

מספרי וויזות הגירה פנויים מעודכנים לחודש אפריל 2014

 

Family-Sponsored All Chargeability Areas Except Those Listed        
F1 08DEC06        
F2A 08SEP13        
F2B 01JUN06        
F3 15APR03        
F4 22NOV01

01.04.2014

נפתחה עונת ההגשה של אשרות מומחים H-1B

היום, נפתחו רשמית המכסות לאשרה מומחים הפופולרית H-1B.

השנה בדומה לאשתקד, צפויה הממכסה להתמלא בתוך פחות משבוע, וזאת עקב מספר הרב של מגישים, הרבה מעבר למכסה השנתית של 60,000.  אם אכן יהיה זה המצב, תיערך הגרלה בין כל הבקשות שהגיעו עד לרגע הסגירה, והזוכים יקבלו את ההזדמנות להיכלל במחזור הויזה הנוכחי, במידה ובקשתם תאושר. 

 

25.03.2014

בעל עבר פלילי - ייתכן וכניסתך לארה"ב תסורב

אחת הסיבות הנפוצות לסירוב לאשרות, מניעת כניסה ואף גירוש מארה"ב נובעת מ'עבר פלילי' של המועד. כאשר מדברים על עבר פלילי, אין הכוונה רק להרשעות בפשעים שנתפסים כחמורים כגון: רצח, תקיפה וכדומה, אך גם מעצרים ועברות סמים.

לפני מספר שבועות דיווחנו על כך שג'סטין ביבר עלול לאבד את הגרין קארד שלו בעקבות שרשרת של הסתבכויות עם החוק בארה"ב, אבל לא רק בעלי גרין קארד נמצאים בסיכון.

בכל בקשה לויזה בין אם ויזה ללא מטרות הגירה (תייר, סטודנט, עבודה וכו') ובין אם בקשה לאשרת מהגר (גרין קארד), הטפסים מכילים שאלות רבות ומפורטות ביחס למעצרים קודמים, הרשעות, עבר פלילי, שהיית יתר ועוד. הסיבה, לקבל מידע מהמועמד ביחס לעברו ולשקול את אישורה של האשרה בהתאם לנסיבות עברו של המועד. בנוסף, במקרים מסוימים השגרירות/קונסוליה מחזיקה מידע ביחס לעברו של מועמד, בין אם דרך גורמים ממשלתיים שונים בארה"ב ובין אם דרך גישה ופרטים שמצויים ברחבי האינטרנט.

ישנה נטיה לחשוב שאם אני מחזיק כבר בויזה, אז גם אם ישנם בעיות מהעבר, עדיין ניתן יהיה לקבל ויזה בשנית. הבעיה היא שאין כך הדבר, אם היוודע הדבר לקונסול בזמן הראיון לויזה, הוא לא יוכל לאשר את הבקשה, וזו תסורב.

לא כל מעצר או עברה תסווג את המועמד כי מסורב כניסה, יחד עם זאת ישנם סעיפים בגינם לא נינתן הויזה, ללא אישור ל'מחילה' waiver.

כאן חשוב לציין, שאנשים רבים סבורים כי בגלל עבר של שהייה רבה בארה"ב, קרובי משפחה עסקים או סטטוס של 'סלב' יגרמו לשגרירות להתייחס אחרת לנושא ולא ימנעו מהם את הויזה, אבל כאן הטעות. רבים המקרים בהם עבר פלילי מונע אף מנשואים לבן/ת זוג אמרקאי להיכנס לארה"ב.

המקרה של הזמר שימי תבורי שדווח רק לאחרונה (24.03.14) ממחיש כי חרף הויזה הקודמת שהייתה בידיו, נישואיו לאזרחית אמרקאית וילדיו האמרקאים שמתגוררים בארה"ב לא חודשה לו אשרת תייר בגלל עבר פלילי, וזאת לדבריו למרות הסברים שנתן על עברו. 

   http://celebs.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1046311    

 

13.02.14

האם יש עוד סיכוי ל- 'רפורמת הגירה'?

בינואר אשתקד עוד דובר על כך שהנשיא ברק אובמה, מתכנן  לדחוק בקונגרס להעביר, במהירות, תוך מספר חודשים, שיפור שאפתני של מערכת ההגירה. כך מסרו דאז, בכירי ממשלתו. 

תוכנית זו אמורה הייתה לסלול דרך לאזרחות לרוב רובם של 11 מיליון המהגרים בלתי החוקיים השוהים במדינה, בהצעת חוק מקיפה אחת. הצעת החוק של הנשיא אובמה והדמוקרטים באה להציע פתרון רטרואקטיבי, תוך הטלת קנסות, תשלומי מס וסנקציות אחרות על המבקשים להסדיר את מעמדם. בנוסף, הייתה אמורה הצעת החוק להטיל חובת אימות חוקיות (סטטוס חוקי) של כל מועמד והעובדים חדשים שנשכרו בארה"ב; הוספת ויזות כדי להקל על עיכובים רבים שנוצרו ולאפשר למהגרים מיומנים (בעלי כישורי עבודה, השכלה וכו') להישאר,ובכך להקים  "תכנית אורח" לעבודה  שתאפשר הבאת פועלים בעלי שכר נמוך בעתיד.

הדמוקרטים התעקשו שגורלה של היוזמה הנוכחית לא יהיה כגורל התכנית שיזם הנשיא בזמן כהונתו הראשונה, אשר זכתה לביקורת והתנגדות רבה מצד המתנגדים להגירה ונכשלה אנשיו טענו בתוקף כיהתנאים לשינוי בשלים.

כאמור, זה היה בינואר 2013, ומה התקדם מאז? ובכן לא הרבה. בניגוד למה שנראה תחילה, נראה כי המאמצים ומסע השיכנועים של הדמוקרטים הולכים ודועכים ותהיות וסוגיות בעייתיות נשמעות מצד המתלבטים והמתנגדים לחוק ואם לא די בכך, למרות הצהרות רבות מצד הממשל לכך שרבים מהמפלגה הרפובליקנית יתמכו ברפורמה, הדבר לא בא לכדי ביטוי בפועל.    

פרשנים רבים מעריכים בפסימיות את סיכויי הרפורמה להתקדם ודנים אותה לכישלון בהצבעה. נציין כאן שלרפורמה מספר סוגיות שהפתרון שלהן נראה מעורפל או לא מגובש דיו, כגון בעיה פוטנציאלית של שמירת הגבול, שינוי מערך משרדי הגירה,  תיקצוב וכו'. בעוד זה מסביר את חששם המבוסס של המתלבטים והמתנגדים, קולות הולכים ומתרבים מדברים על שתי סיבות עיקריות שמעיבות  על עתיד הרפורמה, סיבות שמקורן לא נעוץ בחשש כלכלי / בטחוני רציונלי, אלא משהו עמוק יותר וקשה יותר לפתרון: הראשון חוסר אמון ביכולות של אובמה, בייחוד מצד הרפובליקנים, שבלעדיהם אין סיכוי לעבור את ההצבעה. השני קשור אף הוא לרפובליקנים ולמחסור בצורך או חוסר ברירה שיביא אותם לתמוך בזכויות ורפורמות של המהגרים להישרדותם הפוליטית. זאת בעיקר מאחר וחלק נכבד מהמהגרים שצפויים ל"הרוויח" מרפורמה בהגירה, הינם בני הקהילה הלטינית, שאינם נמנים על המצביעיםהטבעיים של המפלגה הרפובליקנית, ולכן אין הם צפויים להרוויח מצירופם של המהגרים לקהל המצביעים האמרקאי, ויש הסבורים שרק ההיפך.

מאמר מעניין פורסם בחדשות CBS ע'י ג'ון דיקרסון, בו הוא מסביר את הלך הרוח בו נמצאת ארה"ב היום, שלדעתו תביא לנצחון קולות המתנגדים וכשל הרפורמה.

ניתן לעניין במאמר השלם בלינק:

   http://www.cbsnews.com/news/why-immigration-reform-foes-have-the-upper-hand/

 

30.01.2014

אובדן גרין קארד - יכול לקרות לכל אחד, אולי אפילו ג'סטין ביבר.

תחילה נציין בפני אלה שלא מכירים, ג'סטין ביבר הוא כוכב פופ ענק ומוכר מאוד בקרב הנוער בארה"ב ובעולם כולו, ממוצא קנדי.

בתור אזרח זר (לא אמרקאי), ביבר שוהה בארה"ב בתור תושב קבע, וזאת ככל הנראה בזכות השגיו בתחום המוזיקה. בתקופה האחרונה דווח כי הכוכב הצעיר הסתבך מספר פעמים עם גורמי חוק ואף נעצר מספר פעמים בגין עברות שונות בהן נהיגה תחת השפעת אלכוהול, מריחואנה, נהיגה מסוכנת וסיכון הציבור.

מספר פעמים נשמעו טענות הקוראות או טוענות לכך שביבר לאור התנהגותו, צריך להיות מגורש מארה"ב, האם זה באמת ייתכן? התשובה לכך, במידה ויורשע בפלילים -בהחלט כן!

כאן יהיה חשוב לבוא ולהסביר את אחד התנאים הבסיסיים לשמירה על סטטוס הגרין קארד, והוא שמירת החוק ואי גרימת נזק או להוות סיכון לאזרחים והשוהים בארה"ב. אי לכך, תושב קבע אשר עובר על עברה/ות פלילית, גם עבירות שעל פניו יכולות להישמע לא 'כבדות' כגון גניבה מחנות או נהיגה בשכרות, במקרה של הרשעה, מדווחים ע'י בתי המשפט לרשויות ההגירה. ההגירה מצידה על פי החוק פועלת לפתיחת הליכי גירוש, בהתאם לחוק.

לכן, ללא קשר לסטטוס הסלבריטיות או כסף, אדם עלול לאבד את הגרין קארד שברשותו ולמצוא עצמו מגורש מארה"ב ללא יכולת כניסה כאשר אינו שומר חוק.

06.01.2013

משרדי ההגירה האמרקאים USCIS שנמצאים באזור צפון מזרח ארה"ב יהיו סגורים לקהל

שימו לב, משרדי הגירה רבים באזור החוץ המזרחי יהיו סגורים במהלך היום, ואולי גם בהמשך השבוע, עקב מזג אויר קיצוני. לא יהיה קבלת קהל , ראיונות ופגישות יתבטלו.

אלה שנקבע להם ראיון/תור היום או בימים הקרובים, יש לבדוק את אתר USCIS למידע ועדכונים. במידה והמשרד הרלוונטי נסגר,  המשרד ידאג באופן אוטומטי לקבוע מועד חדש.

 

05.01.2014

מספרי וויזות הגירה פנויים מעודכנים לחודש ינואר 2014

 

Family-Sponsored All Chargeability Areas Except Those Listed        
F1 22FEB07        
F2A 08SEP13        
F2B 22OCT06        
F3 15JUL03        
F4 01OCT01  

 

20.11.2013

גרין קארד - האם ניתן לאבד את הסטטוס גם כאשר מתגוררים בארה"ב?

האם ניתן לאבד סטטוס של תושב קבע (גרין קארד) גם כאשר מתגוררים שנים ערוכות בארה"ב? התשובה לכך היא כן!

בניגוד לאזרחות, סטטוס תושב קבע יכול להילקח מבעליו בין היתר בעקבות הרשעה בעבירה פלילית. הגרין קארד מותנה בקיום אורח חיים תקין ונקי מפעילות פלילית, במידה והתנאי הופר ורשויות ההגירה עודכנו על כך,התושב יהיה צפוי להליכי גירוש מארה"ב, ללא קשר לכמות הזמן שחי בארה"ב טרם ביצוע העברה, גם כאשר מדובר בשנים או עשורים רבים.

תנאי זה הינו די קשיח כפי שגילה לצערו מרלו ג'יאמרקו, איטלקי שחי חוקית עם גרין קארד בארה"ב במשך כ 50 שנה, מאז היותו בן 4 ואף שירת בצבא ארה"ב, נלחם בימים אלה בגירוש, לאחר שנזרק מהצבא עקב עברת סמים. ג'יאמרקו נשוי ואב לילדה נעצר ב 2011 ושהה ממעצר 18 חודשים לפני שגורש  מארה"ב.

לסיפור המלא http://news.yahoo.com/army-vet-expelled-us-fights-deportation-165529101.html  http://news.yahoo.com/army-vet-expelled-us-fights-deportation-165529101.html  

 

05.11.2013

מספרי וויזות הגירה פנויים מעודכנים לחודש נובמבר 2013

 

Family-Sponsored All Chargeability Areas Except Those Listed        
F1 22OCT06        
F2A 08SEO13        
F2B 22MAR06        
F3 08FEB03        
F4 22AUG01 

22.10.2013

מבקש ויזה בעל עיסוק או סטודנט בתחום מדעי או טכני? כדאי להגיד בקשה מבועוד מועד

בשנים האחרונות, השגרירויות והקונסוליות האמריקאיות נוהגות לבקש ממבקשי ויזה בעלי רקע טכני או מדעי לעבור הליך של 'בידוק ביטחוני' - לבדיקת הרקע שלהם ושלילת בסיס למסוכנות של המועמד/ת. בקשות לויזה לאנשים שעובדים או לומדים תחומים מדעיים וטכניים עשויות להיות כפופות להליך נוסף. תהליך זה, למרות שרשמית צריך לקחת בממוצע, שלושה עד ארבעה שבועות כדי להשלים, בפועל עלול לקחת מספר שבועות ואף מספר חודשים.

מועמדים שמציגים מידע מפורט בזמן הראיון שלהם (קורות חיים המפרטים תחומי לימוד ועיסוק) יכולים לקדם את הטיפול במקרה שלהם ביעילות רבה יותר,  ההמלצה למועמדים אלו להכין קורות חיים באנגלית ולהקדים ולקבוע מועד ראיון לויזה מוקדם ככל האפשר לפני מועד הנסיעה המתוכנן.

תכנון מוקדם יסייע להימנע מלחץ ומעוגמת נפש שתגרם עקב פיספוס מועד נסיעה. במידה ויוחלט בזמן הראיון על הצורך בהליך בידוק נוסף, לא ניתן יהיה לקבל הויזה טרם השלמת ההליך וקבלת האישור, ולכן  חרף דחיפות הנסיעה או הנסיבות לבקשתכם, לא תונפק הויזה טרם השלמת הבדיקה.

בלינק מטה, ניתן לקרוא על מקרה של ישראלי, אלי שמיר -מומחה בעל שם עולמי לקריפטוגרפיה (צפנים) אשר נאלץ לפספס את נסיעתו והשתתפותו בכנס מקצועי בארה"ב עקב הבדיקה שהתארכה למספר חודשים. המקרה שלו עוזר להמחיש את חוסר הגמישות שקיים בנושא זה, חשוב לקחת זאת בחשבון, ולהיערך בהתאם.

http://blogs.fas.org/secrecy/2013/10/shamir/ 

 

15.10.2013

מספרי וויזות הגירה פנויים מעודכנים לחודש אוקטובר 2013

 

Family-Sponsored All Chargeability Areas Except Those Listed        
F1 01OCT06        
F2A 07SEO13        
F2B 01MAR06        
F3 22JAN03        
F4 08AUG01

 

15.09.2013

האם שינוי חקיקה בחוקי ההגירה יכול להטיב עם הכלכלה האמרקאית?

זהו הדיון הציבורי המתנהל בימים אלה בארה"ב ובין גורמים העוסקים בהגירה וחקיקה אמרקאית. הדיון הינו המשך ישיר לרפורמות הנרחבות שמתכנן הנשיא אובמה ושוקד כבר תקופה ממושכת עם הגורמים בממשלתו, לצורך קידום החקיקה הנדון.
ערים ועיירות ברחבי ארה"ב נאבקות כדי להתאושש מהמיתון הגדול יכולים להפיק תועלת מכוח מפתח להתחדשות כלכלית: מהגרים.
תושבים ממוצא זר, שבחשבון  פשוט מהווים קיום לאחד מכל  שבע-שמונה אמריקאים, הם הגורם המסייע להגדלת צמיחת עבודה, העלאת מחירי הבתים ובאופן רחב יותר עוזר להחיות את אלפי קהילות  הנמצאות בבצוקה כלכלית, על פי דו"ח חדש של אגודת אמריקה / המועצה של אמריקה זאת שותפות לכלכלה אמריקנית חדשה.
"מהגרים הם חלק מרכזי בסיפור ההצלחה האמריקאי ברמת הקהילה, שיקום אזורים מקומיים ויצירת צמיחה כלכלית ומקומות עבודה עבורנו ילידי העובדים". 

האם יש מפנה לרפורמת הגירה בבית הקונגרס? עם או בלי הקונגרס, רפורמת ההגירה  ונושא מאבק תקציבי עלול לחרוץ את גורל רפורמת ההגירה.
הארגונים, שחברתם מורכבת בעיקר מאנשי עסקים וראשי העיר, עו"ד שינוי חוקי ההגירה של המדינה, בין היתר, מקדמים הקלות על עובדים מומחים ומיומנים כדי להשיג אשרות והרחבת תוכניות אירוח "עובד". נמנים עם קבוצות אינטרס, מענקי ההייטק וחקלאיים לתומכים עממייים, שמשדלים לרפורמה בהגירה.

 

למרות שהסנאט האמריקאי העביר הצעת חוק לרפורמת הגירה מקיפה בחודש יוני האחרון ,שגורלו של הצעת החוק עדיין לא ברור. תמיכה רפובליקנית  ותמיכה כללית משתי המפלגות היא חלשה יותר בבית הנבחרים. בקונגרס, נושאים אלו לקחו בימים אלו את  מרכז במה, תוך לקיחה בחשבון נושא התקציב הפדרלי והעלאת מגבלת גיוס ההון של הממשלה עלולה לבטל את סיכויי שיחות הגירה נוספות.
 

תמיכה ציבורית בשינויים במדיניות הגירה גם היא נשארת מפוצלת, בעוד רוב גדול של אמריקאים חושבים שחוקים של האומה על הגירה חוקית ולא חוקית צריכים תיקון, לעומת זאת, דעות חלוקות על הכמות אפילו אם צריכה להיות מוגברת הגירה, מאחר ובבסיס המחלוקת מושרש פחד ישן - שמהגרים חדשים למדינה עלולים לקחת עבודות מתושבים ואזרחים.

למרות הפיצול והמחלוקת, רבים יסכימו שארצות הברית, זכתה לצמחיה כלכלית מרובה לאורך המאה ה 20 בזכות המהגרים הרבים והמגוונים שקלטה, וקשה להתעלם מעובדה שכדאי לבחון  תוצאות חיוביות לצמיחהה כזו גם בעתיד.


12.09.13

שינויים לטופס מידע כרונולוגי למהגרים לארה"ב DS-230 - יוחלף לטופס אלקטרוני DS-260

שימו לב, החל מ ה 3 לספטמבר, יחלו משרדי ההגירה של NVC והשגרירויות להשתמש בטופס המקוון DS-260 אשר יחליף את טופס המידע האישי מנייר שנהוג היה להשתמש בו DS-230.

מועמדים לאשרת הגירה (גרין קארד) אשר נכון ל 3 לספטמבר מילאו והגישו את טופס ה DS-230 חתום, לא יצטרכו למלאה את הטופס החדש, אלא אם כן יונחו אחרת על ידי ה NVC או הקונסוליה.

03.09.2013

מספרי וויזות הגירה פנויים מעודכנים לחודש ספטמבר 2013

 

 

Family-Sponsored All Chargeability Areas Except Those Listed        
F1 15CEP06        
F2A Current        
F2B 15FEB06        
F3 22JAN03        
F4 22JUL01  

18.07.2013

מספרי וויזות הגירה פנויים מעודכנים לחודש יולי 2013

 

 

Family-Sponsored All Chargeability Areas Except Those Listed        
F1 01CEP06        
F2A Current        
F2B 01DEC05        
F3 08DEC02        
F4 22JUN01 

04.07.2013

החלה השמה של החלטת ביה"מ העליון בארה"ב לעניין נישואין חד-מיניים – רשויות ההגירה יקבלו מעכשיו בקשות לתושבות קבע של בני זוג חד- מיניים הנשואים לאזרח / תושב קבע אמרקאי

בהמשך להחלטת בית משפט העליון של ארצות הברית בשבוע שעבר (יום ד' 26.06.13), והוראה של הנשיא אובמה להשמה של ההחלטה במוסדות הפדרליים השונים, יצאה הודעה מטעם רשויות ההגירה על יישום מיידי של החלטה לעניין הליך לתושבות קבע (גרין קארד).

מזכירת משרד לבטחון הפנים האמרקאי ((DHS ג'נט נפוליטנו שחררה אתמול הודעה, בה הודיעה כי המשרד להגירה ואזרחות (USCIS ) יחל לקבל  ולבחון בקשות לגרין קארד על בסיס נישואין לאזרח או תושב קבע אמרקאי, של זוגות חד – מיניים בהתאם לנהלים (הרגילים) כפי שחלים על זוגות הטרוסקסואלים.

משמעות הדבר, שהחל מעכשיו זוגות חד-מיניים, שנשואים כחוק – כלומר מטעם state או מדינה בה הדבר נחשב לחוקי ומעוגן בחוק, יכולים להתחיל בהליך לקבלת גרין קארד.

26.06.2013

החלטה היסטורית של בית המשפט העליון בארה"ב ביחס ל"חוק להגנה על נישואין" והשלכות הנרחבות הצפויות בהליכי הגירה לזוגות החד- מיניים לארה"ב, בעקבות הפסיקה.

לחברי הקהילה הגאה בישראל יש סיבה טובה לשמוח היום, ולא רק לאור ההישג התקדימי של חבריהם בארה"ב, להכרה פדרלית בנשואים חד – מיניים, אך גם לאור ההזדמנות להגר לארה"ב, שעתידה להיפתח בפניהם על בסיס נישואין לבני זוגם.  אתמול (יום ד' 26.06.13), קבע ביה"מ העליון של ארה"ב, שלממשל הפדרלי לא תהיה לגיטמציה לשלול או להפלות במתן זכויות פדרליות, על בסיס נטיה מינית של בני זוג. העליון ביטל את סעיף 3 ל"חוק הגנת הנישואין" (DOMA) אשר בבסיסו מגדיר נישואין כאקט שיכול להתקיים אך ורק בין גבר לאישה.

כאן טמונה חשיבות השינוי שנקבע, לעניין חוק והליכי הגירה, וכן מתן הטבות וזכויות כגון ויזה והגירה לבני זוג של אזרחים אמריקאים או תושבי קבע (גרין קארד). מאחר וחוקי ההגירה כפופים לחקיקה ואכיפה של רשויות פדרליות , עד כה, נהגו רשויות ההגירה לפסול ולא להעניק הטבות הגירה כגון: ויזות תושבות קבע לבני זוג חד מיניים שנישאו כחוק (במדינות בהם נחשב האקט לחוקי), בטענה שחוק הפדרלי לא מגדיר נישואין אלו כנישואין כלל, וזאת מאחר ואינם בין גבר לאישה.

החלטה זו צפויה בקרוב מאוד, להביא עמה בשורה לכל אותם בני הזוג של אזרחים אמריקאים או תושבי קבע בהקהילה הגאה, אשר יוכלו לבקש להתאחד או להגר עם בן זוגם/ן לארה"ב.  מזכירת משרד לבטחון הפנים האמרקאי   ((DHS ג'נט נפוליטנו שחררה את הודעתה אתמול:  "שהמשרד שלה בשיתוף עם גורמים פדרליים השונים, כולל משרד המשפטים, עובד להטמעת ההחלטה של היום, בכדי שכל הזוגות הנישואים יזכו לייחס הגון ושווה ב חוקי ההגירה".  

לא מעט זוגות מהקהילה הגאה בישראל וברחבי העולם נאלצו עד היום, לחיות בפחד מגירוש, להתמודד עם חיים בנפרד מבן זוגם/ן האמריקאי, או לגזור על עצמם "גלות" מארה"ב, כי ה"חוק להגנת הנישואין" מנע מהם קבלת סטטוס חוקי בארה"ב, כפי שזכו לו בקלות יחסית זוגות הטרוסקסואלים, אך כל זה צפוי להשתנות בקרוב.

 

24.06.2013

שימו לב - מועמדים שראיון הויזה שלהם בשגרירות ארה"ב - ת"א נקבע ל 5 ביולי 

שימו לב – שגרירות ארה"ב תהיה סגורה לקהל ביום שישי,ה- 5 ליולי, 2013. כל הפגישות שתואמו לתאריך הזה הועברו ליום שישי ה-28 ליוני. הודעה על כך נשלחה ע'י המערכת לכל כתובות המייל שסופקו בחשבונות הויזה של אותם המועמדים.

 

10.06.2013

מספרי וויזות הגירה פנויים מעודכנים לחודש יולי 2013

 

Family-Sponsored All Chargeability Areas Except Those Listed        
F1 01JUN06        
F2A 08OCT11        
F2B 01NOV05        
F3 01OCT02        
F4 22MAY01       

 

09.06.2013

הנשיא אובמה קורא לקונגרס להעביר את רפורמת ההגירה עד ל"סוף הקיץ"

הנשיא אובמה שוב קראה לקונגרס להעביר את רפורמת הגירה, בהופעה השבועית שלו, בשבת, ואמר  "אין סיבה" שמחוקקים לא יכולים לחבור יחד כדי לשים את הצעת חוק על השולחן שלו על ידי "סוף הקיץ".

אובמה שבח את העבודה שנעשית בסנאט, במהלכה סנטורים משתי המפלגות חיברו הצעת חוק -פשרה , שבאופן כללי, באה לחזק את ביטחון הגבולות, לטפל במעסיקים ששוכרים עובדים לא מתועדים, לחדש את מערכת ההגירה החוקית, ולספק מסלול לאזרחות עבור רבים מ- 11 מיליון מהגרים לא מתועדים המתגוררים כיום בארצות הברית. 

http://www.cbsnews.com/8301-250_162-57588342/obama-pass-immigration-reform-by-end-of-the-summer/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+cbsnews%2Ffeed+%28CBSNews.com%29 

 
 

26.05.2013

לתשומת הלב של נרשמים למערכת קביעת התורים לראיון בשגרירות ארה"ב

להלן ההודעה שפורסמה ע'י השגרירות ביחס לחשיבות הזנת פרטים נכונים בעת הרישום במערכת קביעת התורים לראיון ויזה בשגרירות ארצות הברית בתל אביב:

"שימו לב – לפי הנחיות מחלקת המדינה של ארה"ב על מבקשי ויזה להשלים קודם את טופס DS160 ורק לאחר מכן לקבוע תור לראיון הויזה. אחד הנתונים הדרושים לקביעת תור לראיון ויזה הנו קוד האישור של טופס DS160. הכנסת קוד אישור פיקטיבי על מנת להתקדם לקביעת ראיון עומד באותה שורה עם הכנסת כל מידע פיקטיבי ו/או שקרי אחר.
לצערנו הרב, למרות כל ניסיונותינו לגרום לספקי שרותי עזר בהוצאת ויזות לארה"ב לפעול לפי החוקים וההנחיות, ללא תחמונים ופרסום שקרים, כמות המקרים של אי ציות להנחיות ומתן מידע מטעה ושקרי, על מנת לזכות בלקוחות או מה שלא יהיה, רק הולכת וגוברת.
אלו שעבדו על המערכת הישנה התוודעו לראות איך המערכת השתנתה במקביל לכל ניסיונות המניפולציה. אין ברצוננו לשנות את המערכת ולהקשות עוד יותר אבל פעולות רוב החברות העוסקות בתחום בסוף לא תשאיר ברירה.
אנו מבקשים כי כל החברות שמפרסמות הטעיות, מידע לא תקין ואף שקרים יתקנו את האתרים שלהם בהתאם על מנת שלא יהיה צורך בנקיטת צעדים נגד הנושא. כמו כן, אנא הקפידו על הנהלים וההנחיות ואל תנסו לתחמן את המערכת. אם הפעולות הלא "כשרות" ימשיכו לא יהיה מנוס משינוי המערכת שישפיע על כולם."
 
"מבקשי ויזות שפרטיהם האישיים שהוכנסו למערכת קביעת התורים, לא DS160, אינם תואמים את המציאות – שם פרטי ושם משפחה, מספר דרכון וקוד אישור DS160, לא יורשו להיכנס לשגרירות ויאלצו לקבוע מועד פגישה חדש. שימו לב כי בתקופת הקיץ זמני ההמתנה לפגישה חדשה יכולים להגיע למספר שבועות ואף למעל חודש. מיותר יהיה להגיש בקשה להקדמת הפגישה החדשה מכיוון שהפגישה המקורית נקבעה תוך כדי מתן מידע שאינו נכון.
אין לפתוח חשבון במערכת קביעת התורים במידה ופרטי הדרכון המדויקים של מבקש הויזה לא ברשותכם או שעדיין לא הושלם תהליך מילוי טופס ה-DS160. עזרו לנו לעזור לכם וללקוחות של חברות הויזות לעבור את תהליך הבקשה ללא אי-נעימויות."

10.05.13

מספרי וויזות הגירה פנויים מעודכנים לחודש מאי 2013

 

Sponsored All Charge-ability Areas Except Those Listed        
F1 22APR06        
F2A 08JUN11        
F2B 08JUL05        
F3 01SEP02        
F4 01MAY01 

02.05.2013

תוצאות הגרלת הגרין קארד (DV) השנתית זמינות עכשיו

ניתן להיכנס לאתר ה State Department לבדיקת הזכיה, בלינק הבא:

https://www.dvlottery.state.gov/ 

 

23.04.13

ביטול טופס I-94 של בקרת גבולות האמרקאים (CBP) 

החל מ ה-30 לאפריל המבקרים בארה"ב לא יצטרכו למלא טופס כניסה -I-94 .

בקרת הגבולות, יסרקו את הדרכון, ויחתימו חותמת כניסה זה יציין סוג הסטטוס, תאריך כניסה ומשך השהות המותרת. עדכון ודיווח יציאה מארה"ב יעשה על ידי הזנת פרטי הנוסעים שיתקבלו מחברות התעופה.

לא יונפק יותר טופס I-94 לנוסע, ומי שיחפוץ לקבל ולשמור לעצמו את הרקורד, יוכל לעשות זאת דרך אתר בקרת גבולות שהוקם לשם כך https://i94.cbp.dhs.gov/I94/request.html;jsessionid=1S1MR2sc1snH7Lch7dgHXlX5T6TXGnQXBZ1tgfdHgppFcFBdZ2Hx!-2069423574 

הנוסע שמבקש את לראות את רישום כניסתו, יצטרך להכניס את פרטיו באתר, ויוכל לקבל פלט של המידע.

07.04.2013

שגרירות ארה"ב בת"א עדכנה נוהל להגשת מסמכים בבקשות לויזת תייר לילדים מתחת לגיל 14

כידוע, ילדים מתחת לגיל 14 לא צריכים להגיע לראיון בשגרירות כחלק מהליך לבקשה לויזת תייר. עכשיו השגרירות מעדכנת את רשימת הדרישות (מסמכים) לצורך הגשת הבקשה בידי הורים ע'י הורה/הורים.

בנוסף לטפסים והמסמכים הסטנדרטיים, מתבקשים ההורים לצרף מסמך חתום המעיד על כך שמאשרים את נסיעת ילדם לארה"ב, נוסח המסמך ניתן למצוא בלינק הבא: http://photos.state.gov/libraries/israel/76673/acs_pdf/Parents_letter_of_consent.pdf

 

05.04.2013

הסתיימה מכסת אשרה H-1B לשנה הנוכחית !

המכסות נפתחו לפני מספר ימים ,ב- 1 לאפריל, וכבר, שירות ההגירה  (USCIS) הודיעה היום כי היא קיבל מספר מספק של בקשות H-1B בכדי להגיע למכסה השנתית של 65,000 .

נכון ל5 לאפריל, USCIS קיבלו יותר מ -20,000 H-1B - תחת הפטור "תואר מתקדם" . 

 

24.03.13

שינויים צפויים בטופס I-94 של בקרת גבולות האמרקאים (CBP)

רשות מכס והגנת גבולות של ארה"ב, הודיעו  כי היא שינתה גישה להרשמה הפדרלית תקנה להפוך טופס הגעה 94-I המשמש לרישום כניסה ויציאה של מבקרים, ליעיל יותר, ולשנות את תהליך הקבלה ליחידים כדין ביקור בארצות הברית.

הרשויות הודו כי טופס I-94 מספק ראיות לכניסה במקרים בינלאומיים, לצורך ווידוי רישום זר, מצב הגירה, ואישור עבודה מצריך שינוי ויעול. האוטומציה של הרישום -  משמעות דבר הוא כי מבקרים כבר לא יצטרכו למלא טופס נייר כשמגיעים לארה"ב בדרך אוויר או ים.

האוטומציה תביא לטענתם לשיפור תהליכים והקטנת עלויות. השינוי צפוי להיכנס לתוקף 30 ימים
לאחר שהשלטונות יפרסמו את התקנה במרשם הפדרלי. 

21.03.13

פתיחת עונת הגשה לויזת עבודה H-1B עומדת להתחיל ב -1 לאפריל! 

ויזת עסקים לארה"ב - בתכנית H-1B להעסקת עובדים זרים במקצועות מיוחדים הדורשים מומחיות תיאורטית או טכנית בתחומים מיוחדים, כוללים אך לא מוגבל ל: מדענים, מהנדסים, או מתכנתי מחשבים. אם אתם מעוניינים בהגשת הבקשה לאשרת  H-1B עונת ההגשה מתחילה ב -1 באפריל 2013. 

24.02.2013

מספרי וויזות הגירה פנויים מעודכנים לחודש מרץ 2013  

 

Family-Sponsored All Charge-ability Areas Except Those Listed        
F1 15FEB06        
F2A 22NOV10        
F2B 01MAR05        
F3 15JUL02        
F4 22APR01        

15.01.2013

הנשיא אובמה מקדם יוזמה לשינוי כללי בנהלי ההגירה לארה"ב

אובמה, מתכנן  לדחוק בקונגרס להעביר, במהירות, בחודשים הקרובים, שיפוץ שאפתן של מערכת ההגירה. התוכנית שכוללת דרך לאזרחות לרוב של 11 מיליון מהגרים בלתי החוקיים במדינה, כך מסרו בכירי ממשל בשבוע שעבר. 

אובמה והדמוקרטים בסנאט יציעו שינויים בהצעת חוק מקיפה אחד . הבית הלבן יטען שהפתרון שלה להגירה לא חוקית זה לא חנינה, כפי שמבקרים רבים מתעקשים, כי זה זו כולל קנסות, תשלום מס רטרואקטיבים ומכשולים אחרים למהגרים לא חוקיים שיקבלו מעמד חוקי, אמרו הבכירים. 

אובמה  עומד להתעקש שהתוכנית תטיל חובת אימות חוקיות (סטטוס חוקי) של כל מועמד והעובדים חדשים שנשכרו; הוספת ויזות כדי להקל על פיגורים ולאפשר למהגרים מיומנים (בעלי כישורי עבודה, השכלה וכו') להישאר,ובנוסף וליצור צורה כלשהי של "תכנית אורח" לעבודה  שתאפשרת הבאת פועלים בעלי שכר נמוך בעתיד. 

יוזמה דומה של הנשיא, בזמן כהונתו הראשונה, זכתה לביקורת והתנגדות רבה מצד המצודדים נגד ההגירה לארה"ב, אך עכשיו טוענים אנשים ממשלו כי, התנאים לשינוי בשלים.

 

14.01.2013

תקווה מחודשת לישראלים - הצעת חוק שתכניס את ישראל לרשימת המדינות שיכולות להגיע לארה"ב ללא ויזת תייר

חברי קונגרס בארה"ב יציגו היום יוזמת חקיקה חדשה שתאפשר לישראלים להיכנס לארה"ב ללא צורך באשרת תייר, תוכנית הידוע בשם Visa Wiaver Program.

מדובר בהצעת חוק ביוזמת חברי הקונגרס בראד שרמן וטד פו.  המחוקקים יציגו את היוזמה במסיבת עיתונאים מיוחדת בגבעת הקפיטול, שבה ייטול חלק גם סגן שר החוץ דני אילון.

במידה וההצעה תאושר, תצטרף ישראל ל-37 מדינות בעולם שאזרחיהן מורשים להיכנס לארה"ב לצורכי תיירות או נסיעות עסקים לתקופה של עד 90 יום בלי צורך בקבלת ויזה מראש.  

למרות האופטימיות הרבה, נכון להיום ישראל לא עומדת באחד מתנאי הסף של התוכנית - מקסימום של 3% של בקשות מסורבות, מכלל הבקשות לאשרה, שעומדים בישראל על יותר מ 7%, ולכן לא נותר אלא להמתין לתוצאות היוזמה.

 

18.12.2012

אגרות ויזה לשגרירות וקונסוליה ארה"ב - עידכון שער חישוב

נכון להיום השיעור להמרה תמורת דמי MRV (אגרת ויזה) יותאם. הסכומים בשקלים החדשים של דמי MRV יהיו כדלקמן:
160USD = 624ILS
190USD = 741ILS
240USD = 936ILS
270USD = 1053ILS
 

16.12.2012

עדכון אגרות הגשה - אגרה חדשה שתחול על מבקשי גרין קארד לארה"ב

ב -1 בפברואר 2013,  שירותי אזרחות וההגירה של ארה"ב יתחילו איסוף אגרה חדשה  של 165 דולרים ממהגרים המבקשים תושבות קבע (גרין קארד).  על מנת לפשט ולרכז את תהליך התשלום, המועמדים יתבקשו לשלם באינטרנט דרך אתר USCIS לאחר קבלת חבילת האשרה שלהם ולפני שהם יוצאים לארצות הברית.
DOS יספק למועמדים את המידע הספציפי על איך להגיש תשלום כאשר הם יעברו את הראיון בקונסוליה. העמלה החדשה היא בנוסף לעמלות שנגבות לצורך ההליך היום. 

28.11.12

שינויים בפעילות המחלקה הקונסולרית בשגרירות אמרקאית -ת"א

המחלקה הקונסולרית של השגרירות בת"א תעבוד במתכונת מצומצמת (מאוד) בין 17-28 לדצמבר.

יתקיימו מעט מאוד מועדים לטובת ראיונות ויזה (במגוון הויזות), ותורים מזורזים יתנו, אך ורק במקרים הומניטריים.

כדאי להיערך בהתאם.

The visa section of the U.S. Embassy Tel Aviv will undergo renovations between December 17th and 28th. The number of interviews during this period, for all visa types, will be very limited. Emergency appointments during the period of the renovations will be given only for humanitarian cases.

 

 

20.11.2012

גם היום -עקב המצב הביטחוני - המחלקה הקונסולרית של שגרירות ארה"ב בת"א תהיה סגורה!

שימו לב, עקב המצב הביטחוני שגרירות ארה"ב בת"א לא תפעיל את המחלקה הקונסולרית - כלומר לא יתקיימו ראיונות לויזה ולא ינתנו שירותים הקשורים בדרכונים.

מועמדים לויזה שהראיון שלהם נקבע לימים הקרובים, צריכים לעקוב אחר הודעות השגרירות בדבר פעילות http://israel.usembassy.gov/index.html  

הקונסוליה הכללית בירושלים תפעל היום כסידרה! 

 

19.11.2012

עקב המצב הביטחוני - המחלקה הקונסולרית של שגרירות ארה"ב בת"א תהיה סגורה!

שימו לב, עקב המצב הביטחוני שגרירות ארה"ב בת"א לא תפעיל את המחלקה הקונסולרית - כלומר לא יתקיימו ראיונות לויזה ולא ינתנו שירותים הקשורים בדרכונים.

מועמדים לויזה שהראיון שלהם נקבע לימים הקרובים, צריכים לעקוב אחר הודעות השגרירות בדבר פעילות http://israel.usembassy.gov/index.html  

הקונסוליה הכללית בירושלים תפעל היום כסידרה!

 

08.11.2012

רישום להגרלת הגרין קארד  - הסתיים.

3 לנובמבר 2012, הסתיים הרישום לשנה זו, והמערכת סגורה כעת להגשת בקשות .

תוצאות ההגרלה צפויות להתפרסם בתקופת מאי יוני 2013 .

לבדיקת התוצאות, הנרשמים צריכים להיכנס למערכת ה DV של משרד החוץ , החל מ ה-1 למאי 2013, ולהקיש את מספר הרישום שהתקבל בסיום הגשת הבקשה במקום המיועד. http://www.dvlottery.state.gov/ 

 

29.10.2012

בעקבות הוריקן "סנדי" סניפי משרדי ההגירה רבים צפויים להיות מושבתים.

רשויות ההגירה הודיעו שבעקבות התראות למזג האוויר סוער במיוחד , יסגרו סניפי הרשות באזורים הבאים: ניו יורק, ניו ג'רזי, ורג'יניה, רוד איילנד, פינסלבניה, ניו המפשייר, מרילנד, דלוור וקנוטיקנט.

כמו כן, צפויים שיבושים במערכות התקשורת  ומענה טלפוני באזורים הנ"ל.

ראיונות שהיו קבועים לתאריך של היום (29/11) במשרדים שנסגרו, יקבעו אוטומטית מחדש למועד פנוי הקרוב ביותר.

 

28.10.2012

הרשמה להגרלת הגרין קארד  השנתית עומדת להסתיים!

מועד ההרשמה הרשמי להגרת הגרין קארד השנתית הולך ומתקרב. בעוד פחות משבוע , ב 3 לנובמבר 2012, יסתיים הרישום, והמערכת תיסגר לקבלת בקשות לשנה זו.

כל המועניינים להשתתף, צריכים להזדרז ולהגיש את הבקשות במערכת הממוחשבת טרם סגירתה במועד המצויין.

בהצלחה.

15.10.2012

מספרי וויזות הגירה פנויים מעודכנים לחודש נובמבר 2012 

Family-Sponsored All Chargeability Areas Except Those Listed        
F1 01NOV05        
F2A 15JUN10        
F2B 08OCT04        
F3 01JUN02        
F4 22MAR01      

 

19.09.2012

עונת רישום להגרלת הגרין קארד תחל באוקטובר

תקופת הרשמה לתכנית הגרלת הגרין קארדDV-2014 תחל בתחילת אוקטובר. יש להגיש  את הבקשות בשיטה אלקטרונית בין הצהריים, שעון החוף מזרחי בקיץ (EDT) (GMT-4), יום שלישי, 2 אוקטובר, 2012, וצהריים, שעון החוף המזרחי (EDT) (GMT-4 ), ועד יום שבת, 3 נובמבר, 2012. מועמדים יכולים לגשת לטופס האלקטרוני DV לשם כך יש להיכנס  www.dvlottery.state.gov בתקופת ההרשמה. בקשות שלא יוגשו אלקטרונית, לא יתקבלו. מומלץ כי, למועמדים שלא להמתין עד לשבוע האחרון של תקופת הרישום כדי להיכנס. ביקוש כבד עלול לגרום לעיכובים באתר.

12.09.12

מספרי וויזות הגירה פנויים מעודכנים לחודש אוקטובר 2012   

 

Family-Sponsored All Chargeability Areas Except Those Listed        
F1 08OCT05        
F2A 01JUN10        
F2B 15SEP04        
F3 22MAY02        
F4 15MAR01     

 

05.09.12

הארכת שהות בארה"ב, גרין קארד לעובדים I-140 והיתרי עבודה - הליך הגשה באינטרנט

ישנם בקשות להליכי הגירה מסויימים אותם ניתן להגיש בהליך אלקטרוני, תוך שימוש באתר רשויות ההגירה האמרקאיות.

דרך הגשת בקשות זו אומנם פתוחה למספר מצומצם של סוגי הבקשות , כגון: הארכת שהות, בקשה להיתר עבודה לבני זוג, החלפה של כרטיס גרין קארד והגשה ראשונית של בקשה לאישור גרין קארד על בסיס עבודה  I-140 , אבל מדובר באפשרות לזירוז ההגשה כאשר ישנו לחץ של לוחות זמנים.

הגשה ממוחשבת אינה פוטרת את המבקש לשלוח מסמכים ועדויות לתמיכה בבקשתו , בדואר לבדיקת זכאותו , לרשויות ההגירה בנוהל הנדרש.

 

28.08.12

מספרי וויזות הגירה פנויים מעודכנים לחודש ספטמבר 2012   

 

Family-Sponsored All Chargeability Areas Except Those Listed        
F1 01OCT05        
F2A 08MAY10        
F2B 15SEP04        
F3 15MAY02        
F4 08MAR01    

08.08.2012

אזרח ישראלי ממוצא ערבי הפסיד בערעור מול רושיות ההגירה אמרקאיות בבקשה "למקלט"

בקשה ל"למקלט" ((Asylum בארה"ב, עיקרה, להכרה באדם שהגיע לארה"ב ונכנס אליה כחוק, "כפליט". אותו אדם בעל אזרחות זרה (לא אמרקאית) יכול לבקש לקבל את הסטטוס, בזמן שנמצא פיזית בארה"ב, כאשר הוא לא יכול או לא רוצה לחזור למדינת מוצאו (אזרחותו), או כאשר לא יכול לקבל הגנה מטעם מדינת מוצאו בשל אי יכולת המדינה או אי רצון לספקה ; וזאת בעקבות חשש או/ו רדיפה מבוססים על בסיס רקע דת, גזע, אזרחות, השתייכות לקבוצה,  מפלגות סוציאליות מסויימות, או דעה פוליטית.

בשנים אחרונות ניתן להבחין בנתון סטטיסטי מעניין, בין השנים 2009 ל 2011 הוגשו סך הכל לא פחות מ 135 בקשות למקלט בידי בעלי אזרחות ישראלית בארה"ב. אומנם מדובר בנתון סטטיסטי "יבש" וזאת לאור האובדה ששהדוחו"ת הרשמיים לא מציינים הבחנה של מוצא אתני או הסיבות לבקשה, יחד עם זאת, לאור הגדרות של החוק לזכאות, ניתן היה לשער שאותם המבקשים השתייכו לקבוצות מיעוטין בישראל.

השבוע פירסמה הועדה לערעורעים של רשויות ההגירה (BIA) את החלטתה בבקשת ערער של אזרח ישראלי, ממוצא ערבי בשם סאקר סלמן, שבקשתו לביטול צו גירוש שעומד נגדו ובמקביל הענקת סטטוס פליט עבורו, נדחתה.

סלמן שעזב את ישראל עם אישתו ובנו לארה"ב בשנת  2005, בעקבות רצח דודו בידי משפחה פרוני (אף היא מהמגזר הערבי). המשטרה עצרה את החשוד במעשה ובנו ממשפחת פרוני, והוגש נגדם כתב אישום בגין רצח. למרות האיומים על חייו מצד מספר בני משפחת הרוצחים, סלמן הגיעה במהלך 2005 לישראל לצורך מתן עדות בבית משפט. חרף, ההרשעה ומאסר של 25 שנים שנגזרו על בני משפחת פרוני, סלמן חוזר לארה"ב כתייר ונשאר שם. ב 2006 מחליטות רשויות ההגירה להוציא צו גירוש נגדו, וסלמן מגיש בקשה למקלט בטענה לפחד מרדיפה במידה ויחזור לישראל. השופט דוחה את בקשתו בטענה שלא הוכח כי רשויות מדינת ישראל לא מוכנים או לא מסוגלים להגן עליו, ולכן אין הוא עומד בדרישות החוק למתן הסטטוס. 

כאן יהיה נכון לציין, שבשנת 2011 ניכרת ירידה חדה של כ- 46% בכמות הבקשות שהוגשו בידי אזרחים ישראלים לעומת השנה שקדמה לה – סך הכל 26 בקשות. כמובן שלא כל בקשה למקלט שמוגשת לרשויות ההגירה זוכה לאישור אוטומטי, ולכן נדרש הליך בידוק והוכחה של הזכאות לפי הפרמטרים שצויינו קודם: סוג איום או רדיפה, האם נשקפת סכנה ממשית או סובייקטיבית לחיו, מצד מי האיום, יכולת גורמים רשמיים של המדינה להגן על האדם וכו'.

בהחלטת ועדת הערעורים מוסיפים השופטים ומפרטים את הצורך בכוחה לאיום או רדיפה, תוך אומדן מבחן "אדם סביר", כלומר האם אדם שהיה נמצא במצבו היה חושש לרדיפה או לחייו, וזאת עקב השתייכות לגזע, דת, שייכות לקבוצה מסויימת או פוליטית. בכדי להיחשב לרדיפה הדבר צריך להיעשות על ידי גורמי רשמיים או קבוצת אנשים שגורמים רשמיים אינם יכולים או רוצים להשליט בהם סדר. למרות טענתו של סלמן, שמדינת ישראל לא תגן עליו ועל משפחתו מאחר והם (כמו המשפחה היריבה), שייכים למגזר הערבי, וניסיון לכלול עדות מומחה ל 'תרבות ערבית בישראל' שמעידה על בעיית 'נקמת דם' ו 'קודים של כבוד' בתרבות הערבית, לא הועילו. השופטים דחו את הערער ובין היתר קבעו כי שוב לא סופקה הוכחת חוסר היכולת או הרצון של מדינת ישראל להגן על סלמן ומשפחתו.

 

02.08.12

זהירות - סוג חדש של הונאת הגירה - טלפנוית

רשויות ההגירה עדכנו על מספר מקרים שדווחו ע'י מועמדים להגירה להונאה טלפונית.

המתחזים מתקשרים למועמדים בהליכי ההגירה השונים, ומציגים עצמם כנציגים של רשות ההגירה USCIS. במהלך השיחה הם מצליחים למסור מספר פרטים מזהים על המועמד ובכך לרכוש את אמונו. לאחר מכן, הם ממשיכים וטוענים כי,ישנה בעיה עם טופס או מסך שהוגש לצורך ההליך,ועל מנת שניתן יהיה להתקדם ולטפל בבקשתם, דורשים להעביר תשלום של מאות דולרים לאדם פרטי, דרך שירותי וסטר יוניון.

שימו לב, כי לרוב, רשויות ההגירה לא מדווחות למועמדים על תקלות או בעיות בבקשתם,טלפונית, אלא במכתב רשמי.  בנוסף, לעולם לא תדרשו על ידי רשויות ההגירה לבצע תשלום ל או דרך גורם לא רשמי - כגון  אדם פרטי ווסטר יוניון.

במידה והינכם נמצאים בהליך עם USCIS ונתקלתם או נפלתם קורבן לשיחות טלפון מהסוג המתואר יש לדווח על כך לגורמים אמריקאים רישמיים כגון: שגרירות, משרד החוץ  האמריקאי וכו'.

29.07.12

חדש -מערכת מידע רב-לשונית של רשויות ההגירה

בימים אלה השיקו רשויות ההיגרה האמרקאיות (USCIS), מערכת מידע רב לשונית.

במערכת ניתן למצוא מידע שימושי והסברים בין היתר על זכויות וחובות של בעלי גרין קארד, מערכת אימות E, אפשרויות  הגירה לפליטים ובעלי זכאות למקלט מדיני, עורכי דין להגירה וכו'.

כאמור המידע זמין במספר רב של שפות, ביניהן: צרפתית, ערבית, רוסית, ספרדית , גרמנית , יפנית ועוד .

ניתן להגיע למערכת דרך הלינק הבא:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=7adabe2436636310VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=7adabe2436636310VgnVCM100000082ca60aRCRD 

 

26.06.2012

"חוק ההגירה של אריזונה" - בית משפט העליון ביטל שלושה סעיפים מרכזיים

בית המשפט העליון בארה"ב ביטל שלוש הוראות חוק הגירה שנויות במחלוקת של מדינת אריזונה.

זו בוודאי לא תהיה המילה האחרונה של בתי המשפט על חקיקת ההגירה למדינה אבל  יהיו לכך השפעות מרחיקות לכת בכל רחבי ארה"ב. ביחוד כלפי אותן מדינות בארה"ב שכתבו או חוקקו חוקי הגירה ותקנות שהיו כדוגמת  אריזונה.

פסק הדין של בית המשפט העליון ביטל חלקים עיקריים שהעביר בית המחוקקים של המדינה ונחתם  בשנת 2010:

הוראה שהופכת לפושע אדם שלא יציג מסמכים על סטטוס הירתו לבקשת הרשויות. על פי חוק אריזונה עולה שניתן היה לעצור אדם על אי נשיאת ניירות הגירה והצגתם כאשר התבקש על ידי קצין אכיפת החוק.
הוראה שהופכת להפשע מזרים לעבוד או לחפש עבודה במדינה. כולל מי שישדל ל"עבודה יומית"  בחניונים או בפינות רחוב ניתן היה לעצור.
אפשרות של המדינה ורשויות אכיפת החוק המקומי לעצור מהגרים לא חוקיים ללא צו כאשר קצינים מאמין שיש סיבה סבירה שנעשתה עבירה שעלולה להוביל לגירוש של האדם.


יחד עם זאת השופטים אישרו חלק של החוק המאפשר למשטרה המקומית לעצור, לעצור ולתשאל מהגרים אם לגורמי המשטרה יש סיבה לחשוב שהם נמצאים כאן באופן לא חוקי, זהו ניצחון חלקי לאריזונה.

13.06.2012

הסתיימה מכסת אשרה H-1B לשנה הנוכחית !

שירות ההגירה  (USCIS) הודיעה היום כי היא קיבל מספר מספיק של בקשות H-1B בכדי להגיע למכסה השנתית של 65,000 בשנת (2013). נכון ל-  11 יוני 2012, זהו מועד קבלת  בקשות הסופי למכסת H-1B .

USCIS ישקול במקרים שהוגשו הבקשות כראוי, את תאריך חותמת דואר ולא קבלה פיזית של התיק. USCIS תדחה יתר הבקשות החדשות לH-1B אם הם מגיעות אחרי 11 יוני 2012 ומחפשים תעסוקה תאריך ההתחלה של פ.י. 2013.

נכון ל 7 יוני 2012, USCIS יבל יותר מ -20,000 H-1B העתירות שהוגשו מטעם פטורים - תחת הפטור "תואר מתקדם" .

05.06.2012

שינויים בהליך הגשת בקשות ל - Waiver לאלה שכניסתם לארה"ב אסורה או מנועי כניסה על בסיס טופס I-601

החל מה -4 ביוני 2012, מבקשי ויזת הגירה  שכניסתם לארה"ב נאסרה על בסיס אי קבילותם ושוהים מחוץ  לארצות הברית וצריכים להגיש טופס I-601, בקשה ל Waiver על בסיס אי קבילותם  יעשו זאת בדואר עם מתקן רשויות ההגירה (USCIS )בארצות הברית ולא עם נציגויות הבינלאומיות של הרשויות (קונסוליה, או שגרירות ארה"ב) כפי שהיה נהוג עד כה. טפסי הבקשה (I-601) שיוגשו על ידי filers בינלאומיים יועברו לטיפול של נברסקה USCIS Service Center לשיפוט. קונסוליות בינלאומיות שקיבלו עד כה בקשות מונחות לא לקבל בקשות חדשות ולא לקבוע פגישות חדשות  שנוגעות להגשת טופס I-601.

בקשות שכבר הוגשו ונמצאות בהליך שיפוט, אין צורך להגישן מחדש!

אם כבר הוגש טופס I-601 בדואר עם USCIS הבינלאומי ?בקשות שהתקבלו באמצעות  דואר במשרדים בינלאומיים בין 4 יוני 2012,  3 יולי 2012, יתקבל וישפטו על ידי המשרדים הבינלאומיים. בקשות שהתקבלו בדואר במשרדי שדה הבינלאומיים החל מ- 4 יולי 2012, או לאחר מכן יוחזר, בדואר עם הוראות כיצד להגיש. 

04.06.2012

ויזת H-1B מכסות עדכניות

נכון ל 3 ליוני 2012, מעט יותר מ  55,600 בקשות לאישורי עבודה מסוג H-1B  הוגשו לרשויות ההגירה,

וזאת מרגע פתיחת המכסות ב 2 לאפריל. סך הכל מכסת האשרות תעמוד על 18,700.

בנוסף, הוגשו כ- 12,300 בקשות  H-1B לבעלי תארים מתקדמים .. 

 

28.05.2012

הסנאט האמריקאי אישר לכלול ישראלים כזכאים לויזה E-2!

בסוף שבוע האחרון (24 במאי), עבר בהצבעה שלישית של הסנאט החוק לאפשר זכאות אזרחים ישראלים לויזת משקיע מסוג E-2 .

זהו צעד משמעותי נוסף לעבר היעד הנכסף, שיאפשר לבעלי אזרחות ישראלית שהשקיעו בעסק פעיל בארה"ב לקבל אשרה לצורך פיתוח וניהול עסק שלהם.

למרות השלמת צעד משמעותי נוסף בדרך לאישור טרם ברור מתי תתאפשר הגשת הבקשות בפועל.

נכון לזמן זה, לא ניתן להגיש את הבקשות  ויש להמתין לפרסום הנחיות השגרירות והגורמים הרלוונטים לנושא.

21.05.2012

תוכנית "כניסה עולמית" - ארה"ב מנהלת מגעים לצורך הכללת ישראל בתוכנית

מזכירת DHS ג'נט נפוליטנו הדגישה את החשיבות של שיתוף פעולה עם ישראל כדי להתמודד עם האתגרים המשותפים - החל במניעת הטרו ועד כדי להבטיח את שרשרת האספקה הגלובלית לקראת התאוששות מאסונות טבע. אתמול הודיעו  נפוליטנו ושר החוץ  הישראלי אביגדור ליברמן על הרחבת תוכנית כניסה עולמי אשר תכלול את ישראל. "הכניסה הגלובלית" היא תוכנית מבוססת סיכון ואמון בנוסע מהימן אשר מזרז את כניסתם של אלה שאושרו מראש. נוסעים בסיכון נמוך יוכלו לדאוג לכניסה עם ההגעה  דרך המכס וההגירה בנמלים של ארה"ב וכך יהיה פחות מיקוד על אותם אנשים וארה"ב תשתמש בפחות משאבים. כל זאת על מנת להקל על זרימת האנשים שומרי החוק הנכנסים לארה"ב.

 

13.05.2012

מספרי וויזות הגירה פנויים מעודכנים לחודש יוני 2012   

 

 

Family-Sponsored All Chargeability Areas Except Those Listed        
F1 22JUN05        
F2A 01JAN10        
F2B 15APR04        
F3 01APR02        
F4 08JAN01